'

Sinfonietta Cracovia – Bilety online

Niedziela, 11 Sierpnia

Espresso z Symbiozą

Kraków 11.08.2024, g. 12:00
od 1.00 pln
Espresso z Symbiozą to wakacyjna odsłona cyklu kameralnych koncertów Sinfonietty Cracovii, w której tytułowa "Symbioza" będzie miała podwójne znaczenie. Po pierwsze spotkamy się w otoczeniu Centrum Edukacji Ekologicznej "Symbioza", którego gospodarzami w równym stopniu są Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, jak i mieszkańcy lasu. Po drugie będzie to koncert muzyki w symbiozie z naturą, dźwiękami lasu, który uwrażliwi nas na dziką przyrodę w naszym mieście.
W programie koncertu muzyka, którą dzielą niemal trzy stulecia: wybór nieśmiertelnych Inwencji Bacha w opracowaniu na skrzypce i wiolonczelę (Agnieszka Bugla-Bylica i Monika Krasicka-Gajownik) i liczący zaledwie 10 lat utwór łotewskiego kompozytora, Peterisa Vasksa, powstały z inspiracji życiem mistyczki, Teresy z Ávili. Te duchowe doznania wzbogacimy o ekologiczny namysł nad naturą: o działalności "Symbiozy" opowie Dawid Masło, kierownik Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, a po koncercie uczestnicy koncertu będą mogli wziąć udział w przygotowanym specjalnie na tę okazję spacerze tematycznym pod tytułem „Symfonia Lasu Wolskiego – dźwięki natury”.
Uwaga: koncert plenerowy - w razie niepogody zostanie przeniesiony do wnętrza Centrum.
Spacer odbędzie się bez względu na warunki pogodowe - prosimy o zabezpieczenie odpowiedniej do aury odzieży. Czas trwania spaceru: około 1 godziny.
Wejściówka na koncert w symbolicznej cenie 1 zł upoważnia także do zniżki na kawę w kawiarni Mech Cafe.
Zobacz Październik
Niedziela, 11 Sierpnia

Espresso z Symbiozą

Kraków 11.08.2024, g. 12:00
Zobacz Październik