'

Nasz repertuar

Lista wydarzeń

Sprawdź ofertę wydarzeń, wybierz tytuł lub przejdź do strony z kalendarzem

Agata Zubel i Sinfonietta Cracovia | Mahler 50:50
To muzyczna konfrontacja – prowokacyjna, a jednocześnie w pewien sposób obiektywna. Dwa cykle / 9 pieśni Almy i dwa cykle / 9 pieśni Gustawa. 50:50.
To także podróż przez emocjonujące światy, wymykającą się porównaniom. Instrumentacji pieśni Almy, które zabrzmią w czasie koncertu, podjęła się Agata Zubel, natomiast aranżacje pieśni Gustava na orkiestrę smyczkową przygotował Ernst Kovacic.
Dzieliło ich prawie pokolenie – dziewiętnaście lat młodsza od Gustava jego żona Alma, była niezwykle utalentowaną kompozytorką. Zostawiła po sobie tak niewielką literaturę muzyczną, ale jej wkład w muzykę pozostaje bardzo znaczący. Podobnie jak Gustav upodobała sobie gatunek pieśni. Ale tutaj także wiele ich dzieli: od wyboru tekstów, do których pisali, przez język harmoniczny, aż po ekspresję.
Wystąpią:
Agata Zubel – sopran
Ernst Kovacic – dyrygent
Sinfonietta Cracovia
Program:
Alma Mahler - "Fünf Lieder", "Vier Lieder"
Gustav Mahler - "Lieder eines fahrenden Gesellen", "Rückert-Lieder"

Tango Sinfonietta | Finał karnawału
Klaudiusz Baran - bandoneon
Maciej Lulek - skrzypce
Maciej Tomasiewicz - dyrygent
Sinfonietta Cracovia

Ostatnie godziny karnawału Orkiestra Sinfonietta Cracovia celebruje, wypełniając dźwiękami tanga jedno z najpiękniejszych krakowskich wnętrz, Salę Siemiradzkiego w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Koncert Tango Sinfonietta | pożegnanie karnawału to muzyczna podróż do Buenos Aires, stolicy jedynego w swoim rodzaju gatunku tańca i muzyki. W samym środku zimy, wieczorem 21 lutego będziemy mogli przenieść się do stolicy tanga, wsłuchując się w wybór najpiękniejszych melodii w aranżacji na klasyczne tangowe instrumentarium oraz orkiestrę smyczkową.
Program koncertu to walka dwóch żywiołów: tradycyjnych melodii sprzed stu lat (pierwsza część koncertu) oraz tango nuevo, stylu łączącego klasykę z nowymi nurtami, którego najznamienitszym przedstawicielem był Astor Piazzolla (druga część koncertu). W partiach solowych wystąpi czołowy bandeonista w kraju, Klaudiusz Baran oraz koncertmistrz Sinfonietty Cracovii, Maciej Lulek.

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o wydarzeniach, zapisz się do NEWSLETTERA.
Wysyłamy tylko istotne informacje o nowościach, zmianach lub odwołanych wydarzenia.